Bugun...
FLAŞ HABER
SON DAKİKA

Seçimlere Sayılı Günler Kala Son Anket! 10 Büyükşehirde Kim Önde?

 Tarih: 10-03-2019 12:18:55
Avrasya Araştırma'nın yaptığı son ankete göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Denizli, Mersin ve Hatay'da Millet İttifakı seçimi kazanıyor. Bursa'da Cumhur İttifakı'nın Adayı Alinur Aktaş, 1 puan farkla ipi göğüslüyor.
Seçimlere Sayılı Günler Kala Son Anket! 10 Büyükşehirde Kim Önde?

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için araştırma şirketleri anketlerini açıklamaya devam ediyor. Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz'ın açıkladığı ankete göre; Millet İttifakı 9 büyükşehirde önde yer alıyor. Bursa'da ise Cumhur İttifakı'nın Adayı Alinur Aktaş, seçim yarışını kazanıyor.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, son seçim anketini açıkladı. Araştırmanın hata payı 1,95 ile 2,5 arasında belirlenirken şirket 28 Mart'ta tüm illerle ilgili sonuçları paylaşacağını duyurdu.

Ankette "Katılımcıların çeşitli sebeplerle yanlış cevap verme ihtimaline karşı, katılımcılara 'Arkadaş çevreniz, akrabalarınız ve komşularınız içerisinde en çok hangi adaya destek veriliyor' sorusu yöneltilmiş ve cevaplarda ciddi oranda bir değişikliğe rastlanmamıştır" denildi. İşte Avrasya'ya göre 10 büyükşehirde anket sonuçları.

 

İSTANBUL

Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 50,1

Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım yüzde 48,5

Diğer adaylar yüzde 1,4 (HDP aday çıkarmadığı halde yine de 0,7 oranında HDP diyen seçmenler değerlendirme dışı bırakılmıştır.)

ANKARA

Millet İttifakı Adayı Mansur Yavaş yüzde 51,60

Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki yüzde 45,60

Diğer adaylar 2,80 (HDP seçime katılmadığı halde bu partiye oy vereceğini söyleyen seçmenler 0,4 oranındadır ve değerlendirme dışı tutulmuşlardır.)

İZMİR

Millet İttifakı Adayı Tunç Soyer yüzde 68,7

Cumhur İttifakı Adayı Nihat Zeybekçi yüzde 30,1

Diğer adaylar yüzde 1,2

ANTALYA

Millet İttifakı Adayı Muhittin Böcek yüzde 54,3

Cumhur İttifakı Adayı Menderes Türel yüzde 44,4

Diğer adaylar yüzde 1,3

ADANA

Millet İttifakı Adayı Zeydan Karalar yüzde 51,5

Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü yüzde 47,0

Diğer adaylar 1,5

BURSA

Millet İttifakı Adayı Mustafa Bozbey yüzde 49,0

Cumhur İttifakı Adayı Alinur Aktaş yüzde 49,8

Diğer adaylar yüzde 1,2

AYDIN

Millet İttifakı Adayı Özlem Çerçioğlu yüzde 57,1

Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Savaş yüzde 40,0

Diğer adaylar yüzde 2,9

DENİZLİ

Millet İttifakı Adayı Ümit Bahtiyar yüzde 49,7

Cumhur İttifakı Adayı Osman Zolan yüzde 48,0

Diğer adaylar yüzde 2,3

MERSİN

Millet İttifakı Adayı Vahap Seçer yüzde 48,0

Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna yüzde 40,3

Demokrat Parti adayı Ayfer Yılmaz yüzde 10,1

Diğer adaylar yüzde 1,6

HATAY

Millet İttifakı Adayı Lütfü Savaş yüzde 56,1

Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Güler yüzde 42,0

Diğer adaylar 1,9

Etiketler
  Kaynak: www.haberler.com

  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
ŞEHZADELER HALKI TERCİHİN KİMDEN YANA OLACAK?
resmi ilanlar nöbetçi eczaneler
  HAVA DURUMU
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
05.04.2019 21:30 Trabzonspor - Antalyaspor
06.04.2019 17:00 Demir Grup Sivasspor - Kayserispor
06.04.2019 17:00 Aytemiz Alanyaspor - Bursaspor
06.04.2019 20:00 Galatasaray - Evkur Yeni Malatyaspor
07.04.2019 14:30 Kasımpaşa - Erzurum BB
07.04.2019 17:00 Göztepe - Teleset M. Akhisarspor
07.04.2019 20:00 İstanbul Başakşehir - Atiker Konyaspor
07.04.2019 17:00 Ankaragücü - Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 21:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 22:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 22:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 20:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 20:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 22:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 20:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 22:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 17:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 17:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 17:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 17:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 17:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 16:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 20:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 17:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 17:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 16:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 17:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 16:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 17:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 17:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 16:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 17:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 17:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 16:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
  GAZETE MANŞETLERİ
YUKARI